Tisztelt Vezető! Tisztelt Partnerünk!

A Debreceni Egyetem kiemelt figyelmet fordít arra, hogy olyan képzéseket alakítson ki amely a munkaerő-piaci igényeknek megfelel. A EFOP-3.4.3-16-2016-00021 „A Debreceni Egyetem fejlesztése a felsőfokú oktatás minőségének és hozzáférhetőségének együttes javítása érdekében” pályázat keretén belül azt vizsgáljuk, hogy a munkaerő-piac mely kompetenciákat helyezi előtérbe, hogy képzéseink során azokra nagyobb hangsúlyt tudjunk fektetni, ezzel is segítve hallgatóink elhelyezkedési esélyeit.

Tisztelettel kérjük, hogy a következő kérdőív kitöltésével segítse munkánkat.

1Általános kérdések

1.4Mi az Önök szervezetének (cégének, intézményének) „cégformája”?

1.5Hány alkalmazottja van a szervezetnek?
(Kérjük a legnagyobb, teljes (anya)vállalatot, intézményt érintő létszámot adja meg! Tehát pl. nagyvállalat, multinacionális cég esetében nem a telephely, hanem az egész vállalat munkavállalói létszámát adja meg! Ha ön egyéni vállalkozó, vagy önfoglalkoztató, kérjük, az 1. válaszlehetőséget jelölje meg!)

2Munkaerő kiválasztási szempontok

Kérjük osztályozza az alábbi szempontokat, amelyeket a diplomás munkaerő kiválasztása során általában figyelembe vesznek!
(1=egyáltalán nem fontos; 2=nem fontos; 3=közepesen fontos; 4=fontos; 5=nagyon fontos; 0=nem tudja)

2.1Korábbi munkatapasztalat

2.2Színvonalas önéletrajz

2.3Interjún szerzett személyes benyomás

2.4Tanulmányi eredmények, a diploma érdemjegye

2.5Diplomát adó felsőoktatási intézmény presztízse

2.6A munkaerő kiválasztásakor szempont-e, hogy megismerkedhetett a diplomás munkavállalóval a szakmai gyakorlat (nyári gyakorlat, blokkgyakorlat, szigorló évi gyakorlat) során?

2.7 A kiválasztás során milyen mértékben veszi figyelembe az Ön intézményében töltött gyakorlat során a munkavállalóval kapcsolatban nyert tapasztalatokat?(1 nem veszi figyelembe, 2 kis mértékben veszi figyelembe, 3 közepes mértékben veszi figyelembe, 4 fontos szempont a munkavállaló kiválasztásában, 5 döntő fontosságú a munkavállaló kiválasztásában, 0 nincs véleménye)

2.8Szeretné-e, hogy a jövőben több hallgató töltsön ilyen jellegű gyakorlatot az Ön intézményében?

3Munkával kapcsolatos komptenciák fontossága, munkáltatói elvárások

Kérjük mérlegelje, hogy a munkaerő kiválasztása során mennyire tartja fontosnak a következő kompetenciákat?
(1=egyáltalán nem fontos; 2=nem fontos  3=közepesen fontos; 4=fontos5 =nagyon fontos0=nincs véleménye)

3.1Proaktív problémamegoldás

3.2Tökéletességre törekvés

3.3Csapatmunka

3.4Kitartás

3.5Céltudatosság

3.6Kommunikativitás

3.7Magabiztosság

3.8Tanulási vágy

3.9Feladattervezés

4Ismeretek, készségek fejlesztésével való elégedettség

Kérjük mérlegelje, hogy Ön mennyire elégedett azzal, ahogy a kar átadta, fejlesztette az alábbi ismereteket, készségeket.
(1=egyáltalán nem elégedett; 2=nem elégedett; 3=közepesen elégedett; 4=elégedett; 5 =teljes mértékben elégedett; 0=nincs véleménye)

4.1szakmai elméleti alapok

4.2szakmai gyakorlati jártasság

4.3számítógépes ismeretek

4.4idegennyelv tudás

4.5önálló munkavégzéshez szükséges készség

4.6csapatmunkához szükséges készség

4.7szervező készség

4.8kommunikációs készség

4.9problémamegoldó készség

4.10precíz munkavégzés

4.11az egyetemen megszerzett tudás hasznossága

4.12oktatás színvonala (összességében)

5Továbbképzés, megjegyzés

5.1

5.2

Köszönjük, hogy kitöltötte kérdőívünket! Válaszait az "Elküld" gombra kattintva rögzítheti adatbázisunkban.

Az adatok elmentése az internet sebességétől függően néhány másodpercig is eltarthat. Kérjük, várja meg az adatmentés végét jelző üzenet megjelenését!