Tisztelt Vezető! Tisztelt Partnerünk!

A Debreceni Egyetem kiemelt figyelmet fordít arra, hogy olyan képzéseket alakítson ki amely a munkaerő-piaci igényeknek megfelel. A EFOP-3.4.3-16-2016-00021 „A Debreceni Egyetem fejlesztése a felsőfokú oktatás minőségének és hozzáférhetőségének együttes javítása érdekében” pályázat keretén belül azt vizsgáljuk, hogy a munkaerő-piac mely kompetenciákat helyezi előtérbe, hogy képzéseink során azokra nagyobb hangsúlyt tudjunk fektetni, ezzel is segítve hallgatóink elhelyezkedési esélyeit.

Tisztelettel kérjük, hogy a következő kérdőív kitöltésével segítse munkánkat.

1Általános kérdések

1.3

1.4Mi az Önök szervezetének (cégének, intézményének) „cégformája”?

1.5Hány alkalmazottja van a szervezetnek?
(Kérjük, a legnagyobb, teljes (anya)vállalatot, intézményt érintő létszámot adja meg! Tehát pl. nagyvállalat, multinacionális cég esetében nem a telephely, hanem az egész vállalat munkavállalói létszámát adja meg! Ha ön egyéni vállalkozó, vagy önfoglalkoztató, kérjük, az 1. válaszlehetőséget jelölje meg!)

2Munkaerő kiválasztási szempontok

Kérjük, osztályozza az alábbi szempontokat, amelyeket a diplomás munkaerő kiválasztása során általában figyelembe vesznek!
(1=egyáltalán nem fontos; 2=nem fontos; 3=közepesen fontos; 4=fontos; 5=nagyon fontos; 0=nem tudja)

Korábbi munkatapasztalat

Színvonalas önéletrajz

2.3

Interjún szerzett személyes benyomás

2.4

Tanulmányi eredmények, a diploma érdemjegye

2.5

Diplomát adó felsőoktatási intézmény presztízse

3Munkával kapcsolatos komptenciák fontossága, munkáltatói elvárások

Kérjük, mérlegelje, hogy a munkaerő kiválasztása során mennyire tartja fontosnak a következő kompetenciákat?
(1=egyáltalán nem fontos; 2=nem fontos  3=közepesen fontos; 4=fontos5 =nagyon fontos0=nincs véleménye)

3.1

Proaktív problémamegoldás

3.2

Tökéletességre törekvés

3.3

Csapatmunka

3.4

Kitartás

3.5

Céltudatosság

3.6

Kommunikativitás

3.7

Magabiztosság

3.8

Tanulási vágy

3.9

Feladattervezés

4Ismeretek, készségek fejlesztésével való elégedettség

Kérjük, mérlegelje, hogy Ön mennyire elégedett azzal, ahogy a kar átadta, fejlesztette az alábbi ismereteket, készségeket.
(1=egyáltalán nem elégedett; 2=nem elégedett; 3=közepesen elégedett; 4=elégedett; 5 =teljes mértékben elégedett; 0=nincs véleménye)

4.1

szakmai elméleti alapok

4.2

szakmai gyakorlati jártasság

4.3

számítógépes ismeretek

4.4

idegennyelv tudás

4.5

önálló munkavégzéshez szükséges készség

4.6

csapatmunkához szükséges készség

4.7

szervező készség

4.8

kommunikációs készség

4.9

problémamegoldó készség

precíz munkavégzés

az egyetemen megszerzett tudás hasznossága

oktatás színvonala (összességében)

5Továbbképzés, megjegyzés

5.1Az Ön szervezete részt vesz a Debreceni Egyetemmel közös Duális képzésben?

5.2

5.3

5.4

Köszönjük, hogy kitöltötte kérdőívünket! Válaszait az "Elküld" gombra kattintva rögzítheti adatbázisunkban.

Az adatok elmentése az Internet sebességétől függően néhány másodpercig is eltarthat. Kérjük, várja meg az adatmentés végét jelző üzenet megjelenését!